Pompy ciepła Gorzów Wlkp., Zielona Góra

Gorzów Wielkopolski, Pompy ciepła i dużo korzyści

Powietrzne pompy ciepła oferowane przez firmę Ekonair Sp z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim mogą być montowane w domach jednorodzinnych, domach wielorodzinnych oraz w budynkach użytku publicznego takich jak biurowce, hotele, sklepy, szkoły. Prowadzimy sprzedaż bezpośrednią pomp ciepła, osuszaczy basenowych oraz klimakonwektorów na terenie województwa lubuskiego i całej Polski. Pompy ciepła służą do centralnego ogrzewania oraz do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Zaleceniem jest podłączenie do ogrzewania płaszczyznowego, gdyż najwyższą efektywność uzyskuje się przy ogrzewaniu niskotemperaturowym. W przypadku powietrznych pomp ciepła dolnym źródłem jest powietrze zewnętrzne.

Pompy ciepła powietrze-woda są coraz częściej wybieranym źródłem ciepła. Wysokie współczynnik COP oraz możliwość pracy w warunkach do -25 ºC, daje rozsądną alternatywę dla konwencjonalnych źródeł ciepła takich jak kotły stałopalne, kotły gazowe i olejowe itp.

Poma ciepła do centralnego ogrzewania

Głównymi zaletami są:

– pompa ciepła nie generuje lokalnej emisji zanieczyszczeń i związków rakotwórczych oraz ogranicza emisję globalną;

– pompa ciepła to niskie koszty eksploatacyjne;

– pompa ciepła to wysoki komfort pracy;

– pompa ciepła jest bezobsługowa, nie wymaga przyłącza gazu czy składu opału;

– pompą ciepła można również chłodzić pomieszczenia;

– pompa ciepła jest przyszłościowym źródłem ogrzewania pomieszczeń wspieranym przez Unię Europejską.

Dom z pompą ciepła

W mieście Gorzów Wlkp. posiadamy wzorcownię w której zamontowano powietrzną pompę ciepła model ENCO 15. Jest to powietrzna pompa ciepła typu split do centralnego ogrzewania. Oddawanie ciepła do pomieszczeń odbywa się za pomocą klimakonwektorów (fancoili). System pracuje z temperaturą 30/35 ºC wody w obiegu grzewczym. W tym systemie można obliczyć rzeczywiste COP dzięki odpowiednio dobranemu opomiarowaniu.

Pompy ciepła Ekonair powietrze – woda są to ekologiczne urządzenia czerpiące energię z otaczającego powietrza. Zaliczane są do odnawialnych źródeł Energii (OZE).